Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

NOWY WÓJT W GMINIE FAJSŁAWICE ?

Utworzony przez Tadeusz, 6 października 2014 r. o 13:57
Alkoholizm jest chorobą postępującą.Osoba uzależniona zatraca w sobie pozytywne uczucia a ich miejsce zajmują te negatywne. Sytuacja taka jest trudna i dla osoby chorej na alkoholizm i dla otoczenia.Alkoholizm jest chorobą demokratyczną i może dotknąć każdego.Dotyka też ludzi na stanowiskach i pod krawatem. Nikt nie rodzi się alkoholikiem a uzależnienie rozwija się niepostrzeżenie a nawet przyjemnie . Bliscy osoby uzależnionej wiedzą pierwsi o jego chorobie a on sam dowiaduje się o tym ostatni.Niech ten tekst będzie informacją i ostrzeżeniem , że z Twoim piciem jest coś nie TAK. Nie słuchaj " przyjaciół" bo oni są fałszywi. Alkoholik żeby wyzdrowieć musi oświadczyć całemu światu i sobie samemu , że sam sobie nie poradzi , że to co jemu dolega nazywa się uzależnieniem. Historie rozwoju tej choroby są różne jak różni są ludzie ale choroba jest jedna i ma określone objawy i przebieg. Zmień swoje życie podejmij decyzję jeszcze dzisiaj. Ludzie na prawdę się zmieniają.
Jestem sobie prawdą , fałszem i zagadką też.... jestem, jestem wszystkim , nawet Bogiem tylko sobą być, sobą być nie mogę ..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja to widzę tak, że trzeba iść na wybory i uniemożliwić aby ostała się obecna władza. Doceniam ich dorobek i twierdzę , że władza nasza potrafi: wybitnie manipulować, udawać, kalkulować ,  ściemniać,mataczyć,kłamać, grabić , zło czynić,krzywdzić , knuć, korumpować itp.Naukowcy amerykańscy udowodnili , że władza demoralizuje a władza absolutna demoralizuje absolutnie i to odnosi się do wszystkich szczebli władzy.Ludzie będący dłużej u władzy zapominają o godności , o tym jak powinni się zachowywać a nawet gdy  zauważą , że nie ma już nikogo nad nimi zmieniają całkowicie swoje postępowanie znęcając się nad pozostałymi. Wszyscy jesteśmy słabi i zawsze może się zdarzyć , że popełniamy błędy ale błędem wyborców będzie pozostawienie u władzy tych którym władza już zaszkodziła. Ponieważ władza psuje rozum powinniśmy popatrzeć na tych których chcemy wybrać czy u nich negatywne emocje np. nienawiść górują nad rozumem oraz czy myślą oni ze wolno im więcej niż innym. Dlatego zanim wejdziemy do lokalu wyborczego spróbujmy odpowiedzieć sobie , ale nie na pytanie " kogo skreślić" tylko " po co wybieram tego kandydata". Powinniśmy według mnie wybrać ludzi normalnych , uczciwych , z którymi można poważnie porozmawiać , wymienić poglądy lub po ludzku ponarzekać.Do zobaczenia 16 listopada. papa
W każdej legendzie kryje się ziarnko prawdy Każda historia kiedyś się wydarzyła Każda kiedyś się wydarzy W każdej możemy odnaleść siebie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jutro twój szczęśliwy los o sobie da znać. Już dzisiaj pożegnaj twe smutki, Niech dyskretnie ulotnią się gdzieś, Bo żywot twych smutków jest krótki, Jeśli ty sam tego chcesz! Uśmiechnij się,jutro będzie lepiej ! Już od pierwszych godzin dnia . Na słowo uwierz mi !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajsławice potrzebują zmiany i o tym wszyscy wiemy.Obecnie panująca władza jest zła i nie kieruje się zasadami moralnymi. Aby to nastąpiło musi na początek dokonać się zmiana Wójta a nowy  Wójt dokona reszty. Nowa  Pani Premier Ewa Kopacz też mówi podobnie na telewizorni - jeśli macie tego dość , jeśli samorządowcy mają rozwiązywać Wasze problemy a nie balować to zmieńcie ich.Chcę tej zmiany.
Tadeusz prosi o zmianę.Pomożecie  wyborcy?                                  P O M O Ż E M Y !                               P O M O Ż E M Y !                              P O M O Ż E M Y !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
                          Idealny Wójt według ankiety.   Płeć bez znaczenia. Może być zarówno kobietą jak i mężczyzną. Wiek generalnie bez znaczenia a według odpowiadających wygrywa przedział 35 - 50 lat.Mieszka w swojej gminie , chociaż miejsce zamieszkania jest też bez znaczenia. Bez znaczenia jest także jego/jej dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Legitymuje się średnim lub wyższym wykształceniem oraz znajomością jednego języka obcego. Jego/jej wyznanie i stan cywilny są bez znaczenia ale w ankiecie przewagę ma taki/taka co ma żonę/męża oraz dzieci.Jego/jej najważniejszą cechą jest uczciwość. W pierwszej kolejności zajmie się sprawami ochrony środowiska , infrastruktury drogowej i technicznej,wspieraniem przedsiębiorczości, bezpieczeństwem oraz zarządzaniem gminy.Jest także przedsiębiorcą. A powinien być sprawiedliwy, odpowiedzialny za swoje decyzje i dobro ludzi dba o równomierny rozwój gminy, bezstronny , ogolony i wreszcie nowy.   Czy opis zaskakuje? Nie mnie to oceniać ale generalnie można się z takim opisem zgodzić.
Czytając opis idealnego Wójta to z naszych czterech kandydatów najbliżej ideału jest Pan Lipa a za nim Pan Idzik a jak będzie 16 listopada zobaczymy.Nie sugeruję ale tak wynika z opisu ideału  oraz danych osobowych i danych zawartych w programach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na forum Wójt został totalnie obnażony a przedstawionych merytorycznych zarzutów nit nawet nie starał się obronić. Zarzuty są więc prawdziwe co oznacza że rządy obecnego są złe i nieuczciwe. W świecie rzeczywistym niestety ale to co on wyprawia jest akceptowane przez szeroką grupę jego popleczników. Ludzi z nim powiązanych jest dużo , oni to zło akceptują i to jest dramat naszej gminy ale podobnie dzieje się w skali kraju. Jeśli dodamy do tego że w każdej komisji wyborczej wstawiony jest człowiek z tej sitwy to nie wygląda to ciekawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na forum Wójt został totalnie obnażony a przedstawionych merytorycznych zarzutów nit nawet nie starał się obronić. Zarzuty są więc prawdziwe co oznacza że rządy obecnego są złe i nieuczciwe. W świecie rzeczywistym niestety ale to co on wyprawia jest akceptowane przez szeroką grupę jego popleczników. Ludzi z nim powiązanych jest dużo , oni to zło akceptują i to jest dramat naszej gminy ale podobnie dzieje się w skali kraju. Jeśli dodamy do tego że w każdej komisji wyborczej wstawiony jest człowiek z tej sitwy to nie wygląda to ciekawie.
Optymistyczne jest to że zło jest dostrzegane , są ludzie którzy o tym mówią a o zainteresowaniu mieszkańców świadczy licznik wejść na forum. Generalnie Wójt ma przyzwolenie na niegodne zachowanie i wszyscy wiemy o co chodzi a innemu kandydatowi wyciąga się sprawy rodzinne , które w porównaniu z Wójtowymi są klarowne , życiowe i uczciwe.Zwolennicy Wójta mówią wybierzmy lepsze zło. A czy jest lepsze zło? Jest dobra i jest zło wystarczy tylko sprawiedliwie ocenić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja tam już zakumałem o co w tych wyborach chodzi i pozwolę sobie to opisać a zbieżność  podanych imion jest przypadkowa. O to pan Tadzio chce ponownie zostać Wójtem i ma do tego swój sztab , który Go bezgranicznie popiera i na wiecach i w szkole i w urzędzie i w straży i gdzie tylko może bo sztab jego działa wszędzie. Głównym hasem sztabu jest: " Tadzio jest uczciwy ". Sztabowcy głoszą i wykrzykują to hasło a na pytanie elektoratu dlaczego: odpowiadają - Tadzio jest uczciwy bo nie ukradł zegarka Franiowi. I wszystko jest prawdą tylko nie wspominają  że Franio nigdy zegarka nie miał / w jego krainie nie ma zwyczaju prezentowania zegarkiem po pierwszej komunii , a później zegarek nie był mu potrzebny po prostu /. Oczywiście sztabowcom to nie przeszkadza głoszą swoje że Tadzio jest uczciwy ale problem ich jest większy bo oni już uwierzyli , że Tadzio jest uczciwy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W normalnej sytuacji i gdyby wszystkim zależało na dobru naszej Gminy to Urzędujący nie wszedłby nawet do drugiej tury.Tylko nie ma normalności a pocieszeniem dla Nas jest, że gdzieś dalej od nas jest jeszcze gorzej. Jak ktoś czyta gazety to wyczytał , że w Warszawie wygra Walcowa a rodzina jej przywłaszczyła kamienicę sfałszowanymi aktami , we Wrocławiu wygra prezydent z zarzutami o łapówkarstwo a w Olsztynie prowadzi taki macho co zgwałcił swoją urzędniczkę kiedyś itd , itd. Porównując wyczyny tamtych to nasz Urzędujący to anioł tylko skrzydeł mu brak / no ale te szybowce będą na pewno /. Wójt jest 16 lat. To dużo by odsadzić miejsca pracy swoimi i stworzyć taką  rodzinę dla swoich . Chociaż u nas nie ma partii to jest grupa , która działa podobnie i broni go takiego jaki jest. Tej grupie podoba się wszystko u swojego przywódcy i  dla nich nie wiadoma jest granica zła które czyni ponieważ takiej granicy nie ma . Granica zła jest po prostu przesuwana coraz niżej i niżej i niżej.Dla tej grupy właśnie lepsze zło stało się dobrem. Tylko po co nam taki anioł bez skrzydeł ? Nie lepiej wybrać człowieka : nowego, uczciwego, ładniejszego , sprawniejszego a tacy są przecież.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja tam już zakumałem o co w tych wyborach chodzi i pozwolę sobie to opisać a zbieżność  podanych imion jest przypadkowa. O to pan Tadzio chce ponownie zostać Wójtem i ma do tego swój sztab , który Go bezgranicznie popiera i na wiecach i w szkole i w urzędzie i w straży i gdzie tylko może bo sztab jego działa wszędzie. Głównym hasem sztabu jest: " Tadzio jest uczciwy ". Sztabowcy głoszą i wykrzykują to hasło a na pytanie elektoratu dlaczego: odpowiadają - Tadzio jest uczciwy bo nie ukradł zegarka Franiowi. I wszystko jest prawdą tylko nie wspominają  że Franio nigdy zegarka nie miał / w jego krainie nie ma zwyczaju prezentowania zegarkiem po pierwszej komunii , a później zegarek nie był mu potrzebny po prostu /. Oczywiście sztabowcom to nie przeszkadza głoszą swoje że Tadzio jest uczciwy ale problem ich jest większy bo oni już uwierzyli , że Tadzio jest uczciwy.
Szatan,choć sobie mądrość i siłę przyznaje, Wie, ze kłamie, i wiary sam sobie nie daje, Dlatego rad wśród ludzi zdania swoje szerzyć, By słysząc z ust cudzych , mógł im sam uwierzyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W normalnej sytuacji i gdyby wszystkim zależało na dobru naszej Gminy to Urzędujący nie wszedłby nawet do drugiej tury.Tylko nie ma normalności a pocieszeniem dla Nas jest, że gdzieś dalej od nas jest jeszcze gorzej. Jak ktoś czyta gazety to wyczytał , że w Warszawie wygra Walcowa a rodzina jej przywłaszczyła kamienicę sfałszowanymi aktami , we Wrocławiu wygra prezydent z zarzutami o łapówkarstwo a w Olsztynie prowadzi taki macho co zgwałcił swoją urzędniczkę kiedyś itd , itd. Porównując wyczyny tamtych to nasz Urzędujący to anioł tylko skrzydeł mu brak / no ale te szybowce będą na pewno /. Wójt jest 16 lat. To dużo by odsadzić miejsca pracy swoimi i stworzyć taką  rodzinę dla swoich . Chociaż u nas nie ma partii to jest grupa , która działa podobnie i broni go takiego jaki jest. Tej grupie podoba się wszystko u swojego przywódcy i  dla nich nie wiadoma jest granica zła które czyni ponieważ takiej granicy nie ma . Granica zła jest po prostu przesuwana coraz niżej i niżej i niżej.Dla tej grupy właśnie lepsze zło stało się dobrem. Tylko po co nam taki anioł bez skrzydeł ? Nie lepiej wybrać człowieka : nowego, uczciwego, ładniejszego , sprawniejszego a tacy są
Są sytuacje , w których zło działa szybko , gwałtownie, z nagła, miażdżąca siła. Natomiast dobro z reguły działa wolniej, potrzebuje czasu,aby się objawić i dać świadectwo. Więc dobro często się spóźnia i - przegrywa. Z jednym jedynym wyjątkiem - w Fajsławicach dobro się nie spóźni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Leica - oszołom, a kim są wierzący w programy wyborcze i zmiany? Teksty Lieci są przynajmniej ciekawe ;)
Dobry mistrz w takim tylko chórze śpiewać lubi, gdzie czuje, ze głos własny w harmoniji gubi. :D    U mnie już cisza wyborcza , zostałam wyciszona o godz.12 Pozdrawiam wszystkich a swojego fana nieco bardziej. Gościa co mnie nie polubił informuję że mieszkam blisko i idę na wybory a zagłosuję na osobę bliską opisowi idealnego wójta. pa do poniedziałku  :( 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wybór jest prosty ,a najważniejsze żeby w końcu zaczęła w tej Gminie być normalność i tego chce większość mieszkańców.O obecnym Wójcie wiemy wszystko a nawet to do czego jest zdolny i myślę  że zrobił on już swoje a nawet wyczerpał swoje możliwości. Na pewno na zmianie Wójta nic nie stracimy a szansa  chociażby na to że Nowy Wójt będzie nas szanował jest. To, że większość chce zmiany to się czuje ale boję się aby o wyborze nie zadecydowali Ci co liczą glosy a Stary Wójt rozmyśla na wszystkie strony i wystarczy tylko przeanalizować kto jest w komisjach wyborczych.Patologię zmienić w normalność i większość tego chce a jakie to trudne. Dziwne ale taka jest prawda.
Tak to wygląda i nit nie chce władzy oddać .Wygrać z urzędującym wójtem jest trudno.Trzymam kciuki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WÓJT GMINY czy sobie chce czy nie chce jest osobą publiczną i reprezentuje Gminę zawsze i wszędzie.Obejmując stanowisko taka osoba godzi się na swoje godne zachowanie , które rozciąga się nie tylko na miejsce pracy ale również dotyczy aktywności poza miejscem pracy.Różni ludzie mogą niekoniecznie jednakowo oceniać czy dane zachowanie jest godne czy niegodne ale generalnie można to określić.Według ustawy o pracownikach samorządowych niegodne zachowanie osoby publicznej to takie , które obraża czyjeś uczucia , postawy, narusza ogólnie przyjęte normy społeczne, jawnie narusza dobre obyczaje , umniejsza powagę pełnionego urzędu. Przykładami niegodnego zachowania na pewno będzie niestosowne zachowanie się w miejscu swego zamieszkania. nadużywanie alkoholu , znęcanie się nad rodziną czy znieważanie innych osób.Z kolei przykłady godnego zachowania to traktowanie innych z szacunkiem,nie upokarzanie innych , nie grożenie innym , nie poniżanie itp.Kandydaci na Wójta i Radnych są osobami które znamy i można z pośród nich wybrać tych , którzy nie tylko obiecują ale również gwarantują godne zachowanie i nie przyniosą wstydu naszej Gminie.
WARTO PRZECZYTAĆ I PRZEMYŚLEĆ -ZNAMY KANDYDATÓW
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobry mistrz w takim tylko chórze śpiewać lubi, gdzie czuje, ze głos własny w harmoniji gubi. :D    U mnie już cisza wyborcza , zostałam wyciszona o godz.12 Pozdrawiam wszystkich a swojego fana nieco bardziej. Gościa co mnie nie polubił informuję że mieszkam blisko i idę na wybory a zagłosuję na osobę bliską opisowi idealnego wójta. pa do poniedziałku  :( 
Uwaga. W lublinie na Kraśnickiej 215 jest studio tańca 'Leila", podobno fajne instruktorki i pełna profeska. Może nasza Leila teraz tańczy dla nas.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt Tadeusz Chruściel musi odejść: -za zadłużenie Gminy, -za umorzenie podatków lokalnym w latach 2010 -2013 niewłaściwym osobom, -za zastraszanie i utrudnianie działalności redakcji 'Fajsławice24", -za likwidację szkoły w Boniewie i utrudnianie działalności inicjatywie społecznej, -za nie publikowanie dokumentów, których ujawnienia nakazuje prawo, -za nie wykonywanie swoich inicjatyw o przystąpieniu do zmian w planie zagospodarowania przestrzennego : w marcu 2014 ogłoszono że gmina przystąpiła do przekształcania działek na budowlane , usługowe i leśne - w temacie nic , a teraz w kampanii wyborczej takie samo ogłoszenie i pytanie o co tutaj chodzi,  -za prowadzoną politykę kadrową w Urzędzie Gminy i jednostkach podległych Wójtowi, -za niedopuszczanie lokalnych działaczy do władzy / głównym zadaniem Wójta jest obrona swojej władzy.Dlatego otoczył się spadochroniarzami z poza gminy a lokalnych liderów niszczy metodą:pomówień intryg i dezinformacji /, -za wielokrotne niegodne osoby publicznej reprezentowanie naszej Gminy na zewnątrz, -za niebywałą arogancję władzy i lekceważenie ludzi.
Wybór jest prosty możesz wybrać: uczciwość i zmiany ,                              albo: kłamstwo,pijaństwo,obietnice,                                      kumoterstwo,kolesiostwo,cynizm,                                     układy,pomówienia,intrygi, pychę,                                     arogancje,pazerność władzy,butę,                                     lekcewazenie innych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
           Wójt jak poseł.   Przez cała kadencję w różnym towarzystwie / radnych, pracowników Urzędu / nasz Pan Wójt odbywał cykliczne wyjazdy na Ukrainę  i na Słowację. Ostatnia na Słowację odbyła się tydzień temu i pokazała  butę i arogancję tej władzy. Za turystyczne wyjazdy Pana Wójta opłacaliśmy My wszyscy jako podatnicy a oni dostawali jeszcze delegację na tzw.klinowanie . Biorąc przykład z kancelarii sejmu należałoby skontrolować rozliczenia wszystkich wyjazdów. Pikantne opowieści krążące po okolicy o tych wyjazdach mnie nie interesują i nie będę o tym pisał. Ogłoszę jedynie tak jak jeden z forumowiczów : za te wyjazdy , za gospodarowanie pieniędzmi Gminy i za arogancję władzy musi Pan odejść. Dziękujemy Panu  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
           Wójt jak poseł.   Przez cała kadencję w różnym towarzystwie / radnych, pracowników Urzędu / nasz Pan Wójt odbywał cykliczne wyjazdy na Ukrainę  i na Słowację. Ostatnia na Słowację odbyła się tydzień temu i pokazała  butę i arogancję tej władzy. Za turystyczne wyjazdy Pana Wójta opłacaliśmy My wszyscy jako podatnicy a oni dostawali jeszcze delegację na tzw.klinowanie . Biorąc przykład z kancelarii sejmu należałoby skontrolować rozliczenia wszystkich wyjazdów. Pikantne opowieści krążące po okolicy o tych wyjazdach mnie nie interesują i nie będę o tym pisał. Ogłoszę jedynie tak jak jeden z forumowiczów : za te wyjazdy , za gospodarowanie pieniędzmi Gminy i za arogancję władzy musi Pan odejść. Dziękujemy Panu
On jak poseł i mandatu dobrowolnie nie odda. Gdyby miał honor to by nie kandydował za stare dzieje wyborcze zresztą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Długotrwała władza demoralizuje.Jednak długotrwała władza osoby pazernej i lesera demoralizuje po stokroć.Niektórzy mówią: po co odpędzać muchy które już się nażarły?Niestety to powiedzenie nie dotyczy ludzi.Osoby wybrane na kolejne kadencje biorą wysokie diety , ale nie uczestniczą już w tworzeniu prawa lokalnego i nie przejawiają żadnej aktywności samorządowej. Niebezpieczny jest nawet wybór po raz drugi.Taki osobnik ponownie wybrany ma przekonanie : " ludzie wybrali mnie ponownie , jestem więc genialny w robieniu ich w balona , teraz dopiero mogę pofolgować".Gdy wybieramy kogoś po raz trzeci jego przekonanie o swojej genialności i wyższości nad innymi durnymi i naiwnymi wyborcami jest oczywiste.On myśli:"Nie ma lepszego niż JA".Rządzenie po raz czwarty jest najgorszym etapem dla rządzących i społeczeństwa i powinno zostać przerwane chociażby na  4 -letni odpoczynek. 16 lat to dużo czasu.Po tylu latach warto odpocząć.
Tadeusz odpocznij.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dawno temu w pewnej krainie Znikło wszystko Wszystko co miało sens Cała kraina pogrążyła się w mroku Zapanował niebyt Jednak pewnego dnia Na niebie pojawiło się coś niezwykłego Coś co zmieniło wszystko A tym czymś Była mikroskopijnej wielkości nadzieja Nadzieja na to Że wszystko wróci do normy
:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 10 z 17

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...